Uncategorized @fa, بلاگ

زیپ چیست؟

زیپ، وسیله‌ محبوبی است که به‌عنوان متصل‌کننده برای به هم وصل کردن موقت دو لبه از پارچه عمل می‌کند. زیپ بخشی از لباس روزمره است. همچنین به آن بست زیپی نیز گفته می‌شود. زیپ وسیله‌ای است که برای بستن لباس‌ها،کیف‌های دستی و موارد دیگر استفاده می‌شود و متشکل از دو شیار دندانه‌دار یا مارپیچ فلزی و یا فنر پلاستیکی است که هر یک از حاشیه‌های دو لبه زیپ را به‌هم متصل می‌کند و شامل قطعه‌ای است که هنگام کشیدن آنها را به‌هم وصل یا از هم جدا می‌کند.

زیپ یکی از عناصر مهم لباس به شمار می آید که نه تنها در لباس های بافته شده، بلکه در لباس های تریکو و بافتنی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. زیپ یک نوع بست است که از دو ردیف موازی از دندانه های فلزی یا پلاستیکی تشکیل گردیده، و توسط یک زبانه کشویی و لغزنده در هم قفل می گردد. دندانه ها بر روی دو نوار بست زیپ که طول آن را تشکیل می دهند، سوار هستند و معمولاً نوارهای حاوی این دندانه ها به لباس ها یا سایر محصولات منسوج دوخته می شوند.

زیپ، وسیله‌ محبوبی است که به‌عنوان متصل‌کننده برای به هم وصل کردن موقت دو لبه از پارچه عمل می‌کند که از سه جزء اصلی به نام‌های نوار، قطعه لغزشی و المنت تشکیل شده است. در بسیاری از کاربردهای روزانه از زیپ استفاده می‌شود و در لباس، چمدان، کالاهای ورزشی، لوازم اردو و سایر استفاده‌های روزانه کاربرد دارند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *